BZT52C18-WL-J3
Active
Zener Diode 18V 500mW SMD suitable for voltage clamping and reference applications.
Manufacturer
Manufacturer Part #
BZT52C18-WL-J3
Provider
NanoVault Part #
NVT-055
Datasheet
Quantity Discount (%) Unit Price
Bulk Order
For quantities over 1,000, please contact sales for special pricing.
Available to Order
4000In Stock
Total
Can ship immediately from Lebanon​
Product Specifications
Voltage
18V
Maximum Current
02A