BZT52C3V3S-W3
Active
Zener Diode 3.3V 500mW SMD used for voltage clamping and regulation.
Manufacturer
Manufacturer Part #
BZT52C3V3S-W3
Provider
NanoVault Part #
NVT-029
Datasheet
Quantity Discount (%) Unit Price
Bulk Order
For quantities over 1,000, please contact sales for special pricing.
Available to Order
1000In Stock
Total
Can ship immediately from Lebanon​
Product Specifications
Voltage
3.3V
Maximum Current
0.2A