BZT52C3V6S-W4
Active
Zener Diode 3.6V 500mW SMD overvoltage protection and reference circuits.
Manufacturer
Manufacturer Part #
BZT52C3V6S-W4
Provider
NanoVault Part #
NVT-030
Datasheet
Quantity Discount (%) Unit Price
Bulk Order
For quantities over 1,000, please contact sales for special pricing.
Available to Order
1000In Stock
Total
Can ship immediately from Lebanon​
Product Specifications
Voltage
3.6V
Maximum Current
0.2A